«Powrót

Funkcjonariusze KAS odwiedzili przedszkolaków

Funkcjonariusze KAS odwiedzili przedszkolaków

Funkcjonariusze KAS odwiedzili przedszkolaków

Funkcjonariusze KAS z Opola odwiedzili wychowanków Publicznego Przedszkola nr 54 w Opolu
Nie tylko dzieci wcielały się  w rolę funkcjonariuszy
Dzieci chętnie pozowały do zdjęć

Funkcjonariusze KAS z Opola na zaproszenie dyrekcji odwiedzili wychowanków Publicznego Przedszkola nr 54 w Opolu, by opowiedzieć im o zadaniach Służby Celno-Skarbowej.

W trakcie spotkania maluchy dowiedziały się, czym zajmują się funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Dzieci miały także okazję wcielić się w rolę funkcjonariuszy i dokonać odprawy celnej słodyczy. Maluchy chętnie przymierzały czapki, hełmy czy kamizelki. Dowiedziały się też, jakich towarów nie należy przywozić z zagranicznych podróży oraz dlaczego chronimy rośliny i zwierzęta.
Największy entuzjazm dzieci wzbudził jednak pies służbowy- labrador Grafii. Jego przewodnik opowiadał o codziennej pracy swego pupila, jego szkoleniu, sukcesach oraz zaprezentował umiejętności czworonoga. Pies jak zwykle cierpliwie znosił wszystkie okazywane mu przez dzieci dowody sympatii.
Wizyta funkcjonariuszy sprawiła przedszkolakom dużo radości. Uśmiechy nie znikały z buź dzieci. Maluchy podziękowały funkcjonariuszom gorącymi brawami i wykonanymi własnoręcznie portretami Grafiego.