«Powrót

Opolska KAS przechwyciła milion papierosów

Opolska KAS przechwyciła milion papierosów

Opolska KAS przechwyciła milion papierosów

Prawie milion sztuk nielegalnych papierosów przejęli na A4 funkcjonariusze KAS z Opola.Nielegalny towar o szacunkowej wartości ok. 680 tys. złotych mundurowi znaleźli w ciężarówce prowadzonej  przez mieszkańca woj. podlaskiego.

10 marca w godzinach południowych funkcjonariusze KAS z Opola zatrzymali na A4 w pobliżu Strzelec Opolskich samochód ciężarowy marki Fiat Ducato. Kierowca pojazdu, 41- letni mieszkaniec woj. podlaskiego oświadczył, że przewozi komputery, ale nie ma żadnych dokumentów na ten towar. Okazało się jednak, że w przestrzeni ładunkowej zamiast elektroniki znajdują się kartony wypełnione papierosami z białoruskimi znakami akcyzy. Łącznie
w zatrzymanym samochodzie znajdowało się 969 980 sztuk papierosów o wartości rynkowej ok. 680 tys. złotych. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego cła i akcyzy straciłby ponad 920 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszał on już zarzut przewożenia papierosów  bez wymaganych znaków, za co przy tej ilości może grozić mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Wobec sprawcy Prokuratura Rejonowa  w Strzelcach Opolskich zastosowała środki zapobiegawcze  w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.