«Powrót

Podrabiane perfumy i odzież na targowisku

Podrabiane perfumy i odzież na targowisku

Podrabiane perfumy i odzież na targowisku

Podrabiane wody toaletowe i odzież  zarekwirowane na targowisku w Grodkowie.
Funkcjonariusze KAS zajęli 492 wody toaletowe, 76 koszulek i 32 sztuki spodenek opatrzonych znakami towarowymi znanych marek

Prawie 500 wód toaletowych opatrzonych znakami towarowymi światowych marek oraz 108 sztuk podrabianej odzieży zatrzymali
6  lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola w wyniku  kontroli przeprowadzonej na targowisku w Grodkowie.
        

 

Wyroby perfumeryjne oraz T-shirty i spodenki opatrzone znakami towarowymi, do złudzenia kojarzącymi się z wyrobami znanych światowych marek, oferował na jednym ze stoisk obywatel Bułgarii. O tym, że są to towary podrabiane świadczył wygląd opakowań i barwa perfum, jak również jakość wykonania wyrobów tekstylnych. Funkcjonariusze przeprowadzili  kontrolę także  w miejscu zamieszkania mężczyzny, gdzie znaleźli kolejne podejrzane kosmetyki i tekstylia. W sumie mundurowi zarekwirowali 492 wody toaletowe, 76 koszulek i 32 sztuki spodenek.

Nielegalny towar zatrzymano i zabezpieczono do dalszego postępowania.  Informacja o zatrzymaniu wyrobów trafi teraz do kancelarii prawnych, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do znaków.Za obrót towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi handlującym nie tylko przepadek towaru, czy kara grzywny , ale nawet kara pozbawienia wolnoścido 5 lat.

********************

Miejskie targowiska i bazary to miejsca, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia przypadków oferowania do sprzedaży podrabianych tekstyliów, obuwia, czy kosmetyków, ale też papierosów i alkoholu niewiadomego pochodzenia, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia konsumentów. Dlatego funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pojawiają się tam regularnie.Kontrole te mają nie tylko ograniczyć tzw. szarą strefę, ale także zapobiegać ewentualnym zagrożeniom.