«Powrót

Policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami opolskiej i lubuskiej KAS udaremnili przemyt ponad 5 kg MDMA

Policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami opolskiej i lubuskiej KAS udaremnili przemyt ponad 5 kg MDMA

Policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami opolskiej i lubuskiej KAS udaremnili przemyt ponad 5 kg MDMA

Funkcjonariusze CBŚP i KAS udaremnili probe przemytu ponad 5,3 kg MDMA
Narkotyki znaleziono w specjalnie skonstruowanej skrytce w samochodzie prowadzonym  przez 28-letniego Artura S.

Narkotyki o wartości niemal 270 tysięcy złotych próbował wwieźć do Polski 28- letni Artur S., ukrywając je w specjalnie skonstruowanej skrytce samochodowej. W związku ze sprawą zatrzymano także  dwóch  mężczyzn,   którzy podejrzani są  o zorganizowanie transportu środków odurzających. Śledztwo  nadzoruje  Prokuratura  Okręgowa w Opolu.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu  ustalili, że istnieje prawdopodobieństwo  przemytu na teren Polski znacznej ilości środków odurzających. Narkotyki miały trafić do Polski przez przejście graniczne  w Słubicach. W akcji zatrzymania kontrabandy uczestniczyli funkcjonariusze opolskiej i lubuskiej KAS.

Mundurowi  próbowali zatrzymać podejrzany pojazd, który przekroczył granicę niemiecko-polską, jednakże  jego kierowca nie reagował na wydawane polecenia i rozpoczął ucieczkę ulicami Słubic, omal nie potrącając blokującego samochód policjanta. Wówczas funkcjonariusze użyli broni uszkadzając jedną z opon samochodu. Pomimo to kierowca -28 –letni Artur S-kontynuował ucieczkę. Po pewnym czasie porzucił on jednak auto i został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy.

Samochód  przetransportowano na terminal w Świecku, gdzie w specjalnie do tego przystosowanym hangarze dokonano jego prześwietlenia, a następnie częściowego demontażu. Okazało się, że  w pojeździe znajdują się trzy specjalnie wykonane skrytki. W jednej z nich mundurowi znaleźli  10 hermetycznych opakowań zawierających  ponad 5,3 kg MDMA. Wartość rynkową zabezpieczonej substancji psychotropowej oszacowano na  niemal 270 tysięcy złotych.

Artur S. usłyszał już  zarzut przemytu oraz  czynnej napaści na policjanta, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15. W sprawie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali  także Pawła S. i Damiana W., którzy są  podejrzani o zorganizowanie transportu narkotyków. Na wniosek prokuratora, sąd  zastosował wobec mężczyzn  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres
3 miesięcy.
Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Opolu.