«Powrót

Szybki PIT w galeriach handlowych

Szybki PIT w galeriach handlowych

Szybki PIT w galeriach handlowych

Szybki PIT w galeriach handlowych - Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu
Szybki PIT w galeriach handlowych - Galeria Miodowa w Kluczborku
Szybki PIT w galeriach handlowych - Turawa Park Zawada k/Opola

W ostatni piątek i sobotę (6-7 kwietnia) podatnicy mogli wysyłać swoje rozliczenia za 2017 r. przez internet w galeriach handlowych. W ogólnopolskiej akcji, we współpracy z Krajową Administracją Skarbową wzięły udział 93 największe galerie handlowe. W punktach składania zeznań podatkowych eksperci z urzędów skarbowych udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego PIT za ubiegły rok. Urzędnicy wyjaśniali m.in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet. 

W województwie opolskim akcję przeprowadzono na terenie czterech galerii handlowych. Przy specjalnych stanowiskach pracy obsłużono 550 podatników i wysłano ponad 500 zeznań podatkowych przez internet.

Osoby, które nie mogły skorzystać z naszych usług w poprzedni weekend, cały czas mogą wysłać formularz i zadawać pytania korzystając z Portalu Podatkowego (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Zapraszamy również do korzystania z usługi PIT-WZ, czyli wniosku o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. To najprostszy sposób na rozliczenie się z rocznego podatku. Wystarczy wypełnić podstawowe informacje, resztę zrobi za nas urząd skarbowy. Wniosek PIT-WZ można złożyć do 16 kwietnia. Dowiedz się więcej o PIT-WZ (link otwiera nowe okno w innym serwisie).