«Powrót

Uwaga na nieprawdziwą stronę internetową urzędu skarbowego

Uwaga na nieprawdziwą stronę internetową urzędu skarbowego

Uwaga na nieprawdziwą stronę internetową urzędu skarbowego

W związku z docierającymi sygnałami o istnieniu strony internetowej pn.: http://urzadskarbowy24.pl/pierwszy-urzad-skarbowy-opole/ zawierającej darmowy program PIT, który sugeruje, aby podatnik przekazał 1 proc. podatku należnego na jedną z trzech wskazanych w tym programie fundacji, informujemy, że podana strona nie należy do urzędu skarbowego. Jedyną prawdziwą stroną Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu oraz całej administracji skarbowej województwa opolskiego jest: http://opolskie.kas.gov.pl .

Dodatkowo informujemy, że podatnik, który chce wybrać organizację pożytku publicznego celem przekazanie jej swojego 1 proc. podatku, może tego dokonać korzystając z oficjalnego wykazu tych organizacji dostępnego na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).

Administracja skarbowa zachęca do korzystania z usług elektronicznych udostępnianych na oficjalnych stronach resortu finansów. Wysłanie rocznego zeznania podatkowego przez internet jest możliwe przez portal podatkowy dostępny na stronie https://www.finanse.mf.gov.pl/pp , w części e-Deklaracje.

Administracja skarbowa nie ma nic wspólnego z portalami internetowymi podmiotów komercyjnych i usługami świadczonymi za ich pośrednictwem. Korzystanie z usług tych portali odbywa na wyłączną odpowiedzialność podatnika.