«Powrót

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne salony gier

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne salony gier

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne salony gier

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne salony gier. Nielegalne automaty w lokalu.
Nielegalne automaty do gier. Funkcjonariusz KAS stoi przy nielegalnych automatach do gier

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali cztery nielegalne salony gier na automatach na terenie powiatów opolskiego i kluczborskiego.

Łącznie w lokalach  ujawniono i zatrzymano czternaście sztuk automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (t.j. Dz.U. 2019, poz. 847). Zatrzymano również  gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w łącznej kwocie 5 460 zł. Działania były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu i Komisariatu Policji w Niemodlinie. Dodatkowo w trakcie czynności  kontrolnych zatrzymano dwóch mężczyzn posiadających niedozwolone substancje odurzające, tj. marihuanę i tabletki ekstazy.

 

*******

Za organizację gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie. Obecnie na terenie województwa opolskiego automaty do gier w sposób zgodny z przepisami eksploatowane są tylko w jednym kasynie gier, w Opolu, które funkcjonuje na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów. Dodatkowo, po zmianach przepisów, od 1 kwietnia 2017 r. prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach może odbywać się w salonach gier i jest ono objęte monopolem państwa. Obecnie na podstawie stosownego zezwolenia działa jeden taki salon, zlokalizowany na południu Opolszczyzny. Podkreślić należy, że wszystkie inne lokale na terenie Opolszczyzny, w których urządza się gry na automatach działają nielegalnie.

Jeżeli w swojej okolicy stwierdzisz oferowanie nielegalnych gier hazardowych poinformuj o tym dzwoniąc pod nr tel. 800 060 000 lub wyślij e-mail na: powiadomKAS@mf.gov.pl