«Powrót

Nielegalne automaty w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Nielegalne automaty w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Nielegalne automaty w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Nielegalne automaty w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Funkcjonariusze KAS stoją przed lokalem. Dwa samochody Służby Celno-Skarbowej są zaparkowane blisko wejścia do lokalu.
Zatrzymane nielegalne automaty do gier. Zdjęcie z nielegalnego lokalu z automatami do gier.

W miniony wtorek, 16 lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola  zlikwidowali nielegalny salon gier na automatach na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W lokalu  ujawniono i zatrzymano cztery sztuki automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 847).
******

Za organizację gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie. Obecnie na terenie województwa opolskiego automaty do gier w sposób zgodny z przepisami eksploatowane są tylko w jednym kasynie gier, w Opolu, które funkcjonuje na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów. Dodatkowo, po zmianach przepisów od 1 kwietnia 2017 r. prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach może odbywać się w salonach gier i jest objęte monopolem państwa. Obecnie działa jeden taki salon na południu Opolszczyzny, który uzyskał stosowne zezwolenia. Podkreślić należy, że wszystkie inne lokale na terenie Opolszczyzny, w których urządza się gry na automatach działają nielegalnie.

Jeżeli stwierdzisz oferowanie nielegalnych gier hazardowych poinformuj o tym dzwoniąc pod nr tel. 800 060 000 lub wyślij e-mail na: powiadomKAS@mf.gov.pl .