«Powrót

Podróbki w kontrolowanym samochodzie dostawczym

Podróbki w kontrolowanym samochodzie dostawczym

Podróbki w kontrolowanym samochodzie dostawczym

na podłodze znajdują się ubrania w przeźroczystych opakowaniach
na podłodze kilkanaście kartonów z podrobioną odzieżą
  • Funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali do kontroli bus, w którym ujawnili 92 opakowania z podrobioną odzieżą, butami i opakowaniami do perfum.
  • Za próbę wprowadzenia do obrotu podróbek grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

13 marca 2020 r. na opolskim odcinku autostrady A4 w miejscowości Wysoka funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali do kontroli samochód IVECO należący do mieszkańca województwa małopolskiego. W wyniku rewizji towarów i kontroli dokumentów pojazdu funkcjonariusze znaleźli 92 opakowania zbiorcze, w których znajdowała się odzież i buty oraz opakowania do perfum (kartoniki do złożenia) opatrzone znakami towarowymi znanych światowych firm. Dokładne oględziny towarów sugerowały, że są one opatrzone podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze powzięli również podejrzenie, że zatrzymany towar może pochodzić z Turcji i nie zostały za niego uiszczone cła i podatki. Obecnie w sprawie trwają czynności procesowe.

Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi odpowiedzialność karna, tj. grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.