«Powrót

Wzięliśmy udział w Nocy Nauki 2022

Wzięliśmy udział w Nocy Nauki 2022

Wzięliśmy udział w Nocy Nauki 2022

Trzech chłopców i kobieta pochylają się nad stolikiem, na którym ustawione są okazy Cites. Z tyłu ekran z prezentacją.
Kobieta i mężczyzna pochylają się nad stolikiem, na którym ustawione są okazy Cites. Obok przedstawicielka KAS i funkcjonariusz. Z tyłu ekran z prezentacją.
Napis Noc Nauki Uniwersytet Opolski, 13 maja 2022 oraz grafika przedstawiająca rakietę i mózg

Przedstawiciele opolskiej KAS wzięli udział w wydarzeniu organizowanym przez Uniwersytet Opolski.

Dzięki spotkaniu uczestnicy mogli poznać zadania Krajowej Administracji Skarbowej.

13 maja br., w godzinach wieczornych w ramach XIX Opolskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Uniwersytet Opolski odbyła się Noc Nauki 2022.

Przy stoisku przedstawicielka IAS w Opolu przybliżyła odwiedzającym tematykę wyrobów z gatunków zagrożonych wyginięciem, tzw. CITES. Wśród okazów były m.in: skóra z wilka srebrnego, torebka ze skóry warana, fragmenty rafy koralowej. 

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej przedstawił prezentację dotyczącą podrobionych towarów zatrzymanych przez opolską Służbę Celno-Skarbową. Stoisko opolskiej KAS cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Ponadto w programie Nocy Nauki znalazły się m.in.: wykład autorski Mirosława Hermaszewskiego, - pierwszego Polaka, który poleciał w kosmos, spacer ścieżką edukacyjną w kamieniołomie Odra Stara, wykłady prowadzone przez astronomkę, warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, na których można było dowiedzieć się m. in., czy pióra zawsze służyły do latania i co mają ze sobą wspólnego dinozaury i ptaki.