«Powrót

Narkotyki schowane w pomysłowy sposób

Narkotyki schowane w pomysłowy sposób

Narkotyki schowane w pomysłowy sposób

Narkotyki w woreczkach strunowych
Butelki po kosmetykach
Dłoń z rękawiczkach foliowych wyjmuje woreczek z opakowania po jogurcie
Narkotyki w woreczkach foliowych

Podczas kontroli pojazdów na autostradzie A4, funkcjonariusze KAS znaleźli narkotyki w bagażach mężczyzn podróżujących z Holandii.

Narkotyki były ukryte w opakowaniu z jogurtem i butelkach z kosmetykami.

Za posiadanie nawet niewielkich ilości niedozwolonych substancji, grożą surowe sankcje karne.

Funkcjonariusze opolskiej KAS kontrolowali pojazdy na autostradzie A4. Mundurowym towarzyszył pies służbowy Hunter, wyszkolony w wykrywaniu zapachu narkotyków. Podczas kontroli Hunter wskazał bagaże, w których wyczuł zapach narkotyków.

W pierwszym przypadku funkcjonariusze przeszukali torbę podróżną pasażera samochodu i znaleźli marihuanę, haszysz, tabletki ekstasy oraz kokainę, które ukryto w jogurcie. W drugim przypadku funkcjonariusze wykryli w bagażu 40 gram marihuany i 5 gram haszyszu, które schowano w butelkach z kosmetykami. Właścicielami niedozwolonych substancji byli młodzi mężczyźni wracający z Holandii.

Pomimo pomysłowej próby ukrycia narkotyków w przedmiotach o intensywnym zapachu, nie udało się zmylić niezawodnego węchu Huntera. Służba Celno-Skarbowa zatrzymała sprawców i zabezpieczyła zakazane używki. 

Prokurator zaproponował mężczyznom karę grzywny w kwocie 6 tys. zł oraz dodatkowo 2 tys. zł nawiązki na rzecz organizacji zajmujących się zwalczaniem narkomanii. Ponadto prokurator zaproponował karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby dwóch lat. W stosunku do jednego ze sprawców prokurator zastosował dozór kuratora przez cały okres zawieszenia kary pozbawienia wolności.

***

Przypominamy, że Krajowa Administracja Skarbowa kontroluje pod kątem posiadania narkotyków, mając na celu ochronę obywateli przed szkodliwymi i niebezpiecznymi dla życia i zdrowia substancjami.

Przestrzegamy sprawców czynów zabronionych: informacje o osobach ukaranych są przechowywane w Krajowym Rejestrze Karnym.